skupienie przed ślubem

kościelnym

powodów,
dla których warto

pojechać na skupienie przed ślubem

odpoczynek ciała i umysłu przed tym dniem

żeby nie być zmęczonym w dniu ślubu (!) co tak często się zdarza po długich, stresujących przygotowaniach, ale żeby przeżyć go głęboko i prawdziwie

ugruntowanie w decyzji

żeby wejść w małżeństwo “obiema nogami”

głębsze zrozumienie sensu swojego przyszłego małżeństwa

żeby przygotować swoje serca do dobrego przeżycia dnia ślubu, ale przede wszystkim do wejścia w małżeństwo

ponowne zakochanie się

żeby powiedzieć “tak” z zakochanymi oczami

złapanie zdrowego dystansu

do spraw organizacyjnych w dniu ślubu, żeby najważniejsze wydarzyło się w Was!

Stworzyliśmy skupienie przed ślubem, żeby przed swoim własnym ślubem odciąć się od ferworu organizacji i skupić na istocie tego czasu – na decyzji i relacji. Chcieliśmy dać sobie i Bogu przestrzeń do przygotowania nas psychicznie i duchowo, żeby powiedzieć “tak”, aby kiedy to nastąpi przeżywać ten czas głęboko i prawdziwie. Udało się najpierw nam, a potem kolejnym parom!

o co chodzi?

w skrócie:

1,2 lub 3 dni

TUŻ PRZED Waszym ślubem

WYJEŻDŻACIE

w ciche miejsce które sami wybierzecie, żeby skupić się na tym, co NAJWAŻNIEJSZE, w czym pomoże Wam uszyty na miarę Waszych potrzeb

 PRZEWODNIK

WRACACIE

WYPOCZĘCI, ZAKOCHANI, SKUPIENI, zdolni do GŁĘBOKIEGO i ŚWIADOMEGO przeżycia tego PIĘKNEGO czasu

bez skrótu:

Odważna propozycja dla odważnych narzeczonych, którzy chcą przeżyć ślub nie jako “event”, ale jako głębokie i prawdziwe wejście w małżeństwo z Bogiem.

To propozycja wyjazdu na skupienie w ostatnich dniach poprzedzających ślub, aby przeżyć ten czas z Bogiem i ze sobą, z daleka od ferworu weselnych przygotowań, aby pozwolić Mu, żeby przygotował Wasze serca do nowego powołania i prawdziwego świętowania momentu wejścia w nie.

Wyjeżdżacie kiedy chcecie (byle tuż przed ślubem), dokąd chcecie (byle poza domem), a przez wszystkie treści przeprowadzi Was dostosowany do Waszych potrzeb przewodnik, który dla Was przygotujemy.

  dlaczego?

Narzeczeni, będący w samym centrum przygotowań, “w oku cyklonu”, na ostatniej prostej przez stres, zadania, niedopięte szczegóły bardzo łatwo tracą z horyzontu istotę nadchodzącego ślubu. To, co de facto najważniejsze – znika, a prym wiedzie organizacja wszystkich ozdób tego czasu i związana z nią presja. Często sprawia to, że narzeczeni są w dniu ślubu psychicznie zmęczeni, przeżywają go powierzchownie, bez kontaktu z tym, co najważniejsze – co jest w środku.

Ostatnie dni przed ślubem mogą być albo apogeum napięcia i stresu, albo czasem skupienia na istocie ślubu, miłości, relacji, nowym powołaniu.

Te dni decydują o tym jak przeżyjecie ślub i to jest coś, na co macie wpływ.

co będzie na skupieniu?

rozważania treści Waszej liturgii ślubnej

Dlaczego?
Żeby pogłębić rozumienie sensu małżeństwa, w które wejdziecie i tego, co będzie się działo w trakcie ślubu. Są to głębokie i piękne treści, które mogą zostać z Wami na dłużej, niż tylko na czas ślubu, a nawet umocnić fundament Waszego przyszłego małżeństwa.

Dlatego proponujemy Wam, przeżycie tych treści w sercu zanim nastąpi ta jedna godzina – Waszego ślubu, która minie jak 5 minut.

ćwiczenia

relacyjne

Dlaczego?

  • żebyście przypomnieli sobie dlaczego zakochaliście się w sobie, żeby mówiąc “tak” patrzeć na nią/niego zakochanymi oczami,
  • żebyście spojrzeli na Waszą wspólnie przebytą drogę
  • żeby pomóc w oczyszczeniu tych spraw, które gdzieś zalegają, żeby tego dnia nic Was nie dzieliło.

dla chętnych: przygotowanie i spowiedź przedślubna
(jeśli tam, gdzie wyjedziecie będzie kościół lub ksiądz)

ile dni

chcielibyście spędzić na skupieniu?

od rana
do wieczora

1 dzień

(z noclegiem)

2 dni

3 dni

ile kosztuje

przewodnik po skupieniu?

od rana do wieczora
100zł
1 cały dzień (z noclegiem)
150zł
2 całe dni
200zł
3 całe dni
250zł

obejrzyj